سه قانون مهم سرمایه‌گذاری

سه قانون مهم سرمایه‌گذاری

در این مقاله قصد داریم از قانون مهم سرمایه‌گذاری برایتان بگوییم و آن را مورد برسی قرار دهیم پس همراه ما باشید…

سه قانون مهم سرمایه‌گذاری

  1. اسیر غول سندرم دانش جویان پزشکی نشویم

سندرم دانشجویان پزشکی

تعریف

سندرم دانشجویان پزشکی  به حالتی گفته می‌شود که در آن دانشجوی پزشکی احساس می‌کند خودش علائم  بیماری را که مطالعه می‌کند، دارد!

 علائم

دانشجویانی که برای اولین باریک بیماری خطرناک را مطالعه می‌کنند، با آگاهی از علائم این بیماری (با توجه به اهمیت بیماری و شیوع آن) نسبت به این علائم حساس می‌شوند و ممکن است هر نوع احساسی را به‌حساب بیماری بگذارند.

مثلاً دانستن این‌که در آپاندیست درد در کدام نقطه ایجاد می‌شود، باعث جلب‌توجه به همان ناحیه شده و مثلاً هر انقباض گذرای عضلانی یا حرکات روده در آن ناحیه ممکن است به همان درد آپاندیسی تعبیر شود، این اضطراب خود می‌تواند منجر به‌نوعی حالت بی‌اشتهایی شده و دانشجو را در تشخیص خودساخته‌اش مطمئن‌تر کند!

مثلاً در بهابازار (بورس) شخص با نگاه کردن به چند نمودار تعدادی از سهم‌ها که روزی در این قیمت بوده یعنی کف آن را در نظرمی گیرد و یک ‌روزرشد کرده و سقف آن را در نظر می‌گیرند و با خودمی گوید اگر من تو کف خریدم بودم این‌قدر سود می‌کردم.

قانون مهم سرمایه‌گذاری را با ما بیاموزید

با یادگیری چند فن (چه در تحلیل فنی (تکنیکال) و چه در بنیادی) با دیدن یک یا دو الگو فکر می‌کنند دیگر سهام رو کشف کردند و با خود می‌گوید اگر  من به تونم هفته‌ای 10% سود کسب کنم و با محاسباتی که انجام می‌دهند به این نتیجه می‌رسند که سرمایه‌اش سالی 5 برابر می‌شود و فکر می‌کنند که خیلی ساده است و ساده به این موضوع نگاه می‌کنند.

این به یاد داشته باشید که  در قانون مهم سرمایه‌گذاری در بهابازار 90% در حال ضرر هستند و 10% سود می‌کنند. بهابازار می‌توانند به اولین شغل شما تبدیل شود درصورتی‌که شما اول در مورد آن آگاهی لازم و آموزش و مهارت کافی کسب کنید.

  1. طرز فکر ماکروویوی

درک اینکه نتایج سریع رخ نمی‌دهد و به‌مرورزمان است شما رو از فکر اینکه سریع به خواسته خود برسی‌ رو نجات می‌دهد. این باور رو فراموش کنید که به همان سرعتی که غذای فوری آماده می‌شود یا غذا در ماکروویو پخته می‌شود باید موفقیت هم به دست بی یاد.

فقط کافی کمی توجه کنید مثلاً یک‌دفعه چاق نمی‌شوید.

برای رسیدن به موفقیت در بازار سرمایه هم شما باید آموزش ببینید و تجربه کسب کنید و از تجربه دیگران استفاده کنید و پله‌پله موفق شوید.

طرز فکر ماکروویوی

  1. مسئولیت انتخاب‌های خود را بر عهده بگیرید

مسئولیت پذیر بودن در زندگی می‌تواند کلید  اصلی موفقیت است که باعث می‌شود تمرکز خود را از روی دیگران بردارید و بر روی کارها و رفتار خود متمرکز شوید و از هرگونه بهانه و گلایه‌های بیهوده دست‌بردارید  که باعث می‌شود کمتر اشتباه کنید و برای موفقیت خود تلاش کنید .

مسئولیت انتخاب‌های خود را بر عهده بگیرید

پیش نهادها :

دچار سندرم دانشجویان پزشکی  نشین.

طرز فکر ماکروویوی ممنوع

مسئولیت انتخاب‌های خود را بر عهده بگیرید

قانون اثر مرکب را در سایت ما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

logo-samandehi
موبایلتو شارژ کن