منوی دسته بندی

ثروتمندترین مرد بابل اثر جورج سمیوئل کلاسون

کتاب ثروتمندترین-مرد بابل

 ثروتمندترین مرد بابل اثر جورج سمیوئل کلاسون

ثروتمندترین مرد بابل، کتابی که درباره امور مالی است  با روایتی داستانی از بابل کهن و روش‌های جذب ثروت را آموزش می‌دهد.

ثروتمندترین مرد بابل معروف‌ترین کتاب این مجموعه به شمار می‌رود. مفاهیم گفته‌ شده در این کتاب، روش‌های پول درآوردن را نشان نمی‌دهند.

 

در عوض، روش‌های حفظ و مدیریت پول‌هایی که وارد زندگی‌مان می‌شوند را برایمان روشن می‌کند؛ راهکارهایی ساده که می‌توانیم با کمک آن‌ها وضعیت مالی‌مان را دگرگون کنیم.
جورج ساموئل کلاسون

جورج ساموئل کلاسون

جورج ساموئل کلاسون در شهر لوئیزیانا، میزوری در سال ۱۸۷۴ متولد شد. او به دانشگاه نبراسکا رفت و در جنگ آمریکا و اسپانیا در ارتش ایالات متحده خدمت کرد.

پس از جنگ، او به دنور رفت و در آنجا شرکت نقشه‌کشی کلاسون دنور را تأسیس و کار حرفه‌ای خود را شروع کرد. اگر چه موفق شد، این شرکت در رکود بزرگ از بین رفت. در سال ۱۹۲۶ او اولین بار از یک سری از جزوات در مورد موفقیت و موفقیت مالی در قالب بابل باستان برای ارائه هر یک از نکات خود صادر کرد.

بانک‌ها و شرکت‌های بیمه شروع به انتشار مقالات وی در مقادیر زیادی برای آموزش مزایای صرفه جویی و کار سخت کردند به طوری که او را با میلیون‌ها نفر آشنا ساخت. معروف‌ترین آن‌ها ثروتمندترین مرد بابل است.
او در طول حیات خود دو بار ازدواج کرد. وی در ناپا، کالیفرنیا در سال ۱۹۵۷ درگذشت و در آرامگاه ملی دروازه طلایی شهرستان سن ماتئو، کالیفرنیا به خاک سپرده شد.

در سال ۱۹۲۶ کلاسون جزواتی را دربارهٔ راه‌های رسیدن به ثروت منتشر ساخت که بعدها با ادغام ابن جزوات کتاب ثروتمندترین مرد بابل شکل گرفت. حکایت‌های کوتاه این کتاب برای خوانندگان زیادی الهام‌بخش بوده که باعث شده رفتاری مسئولانه داشته باشند. از جمله این افراد رابرت کیوساکی و دونالد ترامپ اشاره نمود

ثروتمندتمندترین مرد بابل و 7 نکته طلایی آن

پول جمع‌کردن را شروع کنید

پول جمع‌کردن را شروع کنید

راه اول: پول جمع‌کردن را شروع کنید

آرکاد رو به آن صد نفر گفت: «شما هر شغلی که داشته باشید، چه تاجر و چه کارگر، بالاخره پول درمی‌آورید. هر درآمدی جویباری است از طلا که بخشی از آن به کیف پولتان وارد می‌شود. کیف پول شما نه یک‌بار، بلکه کم‌کم پر می‌شود. فرزندانم، این اولین راه علاجی است که من برای کیف خالی از پولم پیدا کردم. از هر ده سکه، یک سکه در کیف باقی می‌ماند و نه سکه برای مخارج برداشته می‌شود.»

……………………………………………………………………………………………….

 

هزینه‌ها را کنترل کن

هزینه‌ها را کنترل کن

راه دوم: هزینه‌ها را کنترل کن

در جلسه بعدی، آرکاد از هزینه‌های ضروری و غیرضروری سخن گفت: «فرزندانم، هزینه‌های ضروری را با خواسته‌هایتان اشتباه نگیرید. هر یک از شما به‌اتفاق خانواده، خواسته‌هایی دارید که بیشتر از درآمد شما است. تنها راه برای کنترل هزینه‌ها این است که آن‌ها را بودجه‌بندی کنید. یادتان باشد به آن یک‌دهم که در کیف خود گذاشته‌اید نباید دست بزنید.»

…………………………………………………………………………………………………….

طلایت را چند برابر کن

طلایت را چند برابر کن

راه سوم: طلایت را چند برابر کن

در سومین جلسه، آرکاد رو به شاگردانش گفت: «حالا وقت آن رسیده که پس‌انداز شمارا بر سر کار گذاریم و آن را افزایش دهیم. بدانید که ثروت هرکسی به سنگینی سکه‌های درون کیفش نیست بلکه به درآمدش است. یعنی آن جویبار طلایی که دائماً به کیف پولش جریان دارد ثروت واقعی او به شمار می‌رود.»

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

پس‌اندازت را حفظ کن

پس‌اندازت را حفظ کن

راه چهارم: پس‌اندازت را حفظ کن

آرکاد برای شاگردانش تعریف کرد که بدبختی، عاشق نشانه‌های براق است. او ادامه داد: «اولین اصل سرمایه‌گذاری، ایجاد امنیت برای اصل سرمایه است. پیش از دادن پس‌اندازتان، هر قول و تضمینی را به‌دقت بررسی کنید و از دیگران که در این کار هستند، مشورت بگیرید تا از سالم پس گرفتن سرمایه‌تان، اطمینان حاصل کنید. یادتان باشد، سریع پولدار شدن، رؤیای رمانتیکی است که فرد را به بیراهه می‌کشاند.»

 

…………………………………………………………………………………………………….

خانه بخرید

خانه بخرید

راه پنجم: خانه بخرید

در پنجمین جلسه، ثروتمندترین مرد بابل به شاگردانش گفت: « داشتن خانه‌ای از خود و مراقبت از آن، مایه افتخار و غرور می‌شود. به انسان اعتمادبه‌نفس می‌بخشد و تلاش او را مضاعف می‌کند. ازاین‌رو سفارش می‌کنم که هرکسی صاحب سقفی شود که هم خود و هم‌خانواده‌اش در آن پناه بگیرند.»

…………………………………………………………………………………………………….

از حالا به فکر آینده باشید

از حالا به فکر آینده باشید

راه ششم: از حالا به فکر آینده باشید


در روز ششم، آرکاد خطاب به آن صد نفر گفت: « فردی که با آگاهی از قوانین ثروت، پس‌انداز درآمدزا به دست می‌آورد، باید به فکر روزهای آینده نیز باشد. باید برای سرمایه‌گذاری‌های مطمئن و بادوام برنامه‌ریزی کرد تا در آینده نیز، موجود و برقرار باشند. فرزندانم، پیشاپیش، تدارکات لازم برای نیازهای سال‌های پیری و حمایت از خانواده خود را فراهم کنید.»

…………………………………………………………………………………………………….

توانایی پول درآوردنت را بیشتر کن

توانایی پول درآوردنت را بیشتر کن

راه هفتم: توانایی پول درآوردنت را بیشتر کن

در آخرین جلسه، آرکاد به شاگردانش گفت: «هر کاری پیش از انجام و تکمیل به‌صورت یک آرزو است. آرزوهای تو باید قاطع و جدی باشند. آرزوهای کلی، آرزوهای ضعیفی هستند. آرزوی پولدار شدن، آرزوی باطلی است. اما آرزوی داشتن پنج سکه طلا، آرزوی ملموسی به شمار می‌رود و هرکسی می‌تواند آن را پیگیری کند. وقتی با عزمی راسخ پنج سکه طلا به دست آورید بعد می‌توانید به همین روش، ده سکه، سپس بیست سکه و بعد هزار سکه به دست آورید. همین‌که توانایی و لیاقت بیشتری پیدا کنید، پول بیشتری هم به دست می‌آورید.»

برای سفارش نسخه فزیکی آن بر روی لینک زیر کلیک کنید       

                                                                       https://www.iranketab.ir/c/4ee644

خوب دوستان اگه اهل کتاب صوتی هستید می تونید اینجا دریافت کنید

                                                                          title%

راستی! برای دریافت مطالب جدید در کانال تلگرام یا پیج اینستاگرام  سایت ماعضو شوید

ghasem ghasemi وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *