مقالات

مرکب شو1

کتاب صوتی گوش می دی !!

بزرگ‌ترین مانع رسیدن به خواسته‌ها چیست؟

تقریباً بیش از ۲ سال است که پرورش اندام کار می‌کنم. خاطرم هست اولین باری که تصمیم گرفتم ورزش پرورش اندام را کارکنم، به خاطر اندام نحیف و لاغری که داشتم، حتی جرئت نمی‌کردم به وزنه‌ها نزدیک شوم. زیرا احساس می‌کردم تمام آدم‌های آنجا و حتی درودیوارش به دید تمسخرآمیزی به یک شخص نحیف که بخواهد کنار آن‌ها وزنه بزند نگاه می‌کنند.

درواقع دیدن آدم‌های قوی‌هیکل آن باشگاه افکار و باورهای محدودکننده مرا مدام تشدید می‌کردند.

تا اینکه روزی به خودم گفتم، بهتر است که از روش حساسیت‌زدایی هوشمندانه استفاده کنی، یعنی کم‌کم وارد محیط باشگاه شوی و بعد از مدتی که به جو باشگاه و آدم‌ها عادت کردی شروع به وزنه زدن کنی، اما ازآنجایی‌که همه‌ی ما برای شروع هر کاری دوست داریم یک همراه داشته باشیم و از تنهایی بیزاریم این کار را انجام ندادم.

سرانجام تصمیم گرفتم با یک مربی ورزشی مشورت کنم، رفتم پیش او و گفتم که می‌خواهم اندام متناسبی داشته باشم اما از تمرین کردن در باشگاه واهمه دارم، او نگاهی به من کرد و گفت تو که اندامت متناسب است، چرا از تمرین کردن واهمه داری؟

دانلود مجموعه پرواز

درواقع آن روز او با حرف‌هایش به من اعتمادبه‌نفس داد و کمک کرد به خواسته‌ام برسم و از شر افکار و باورهای محدودکننده‌ای از قبیل اینکه من نمی‌توانم پرورش اندام کارکنم رها شوم و با شجاعت بیشتری سراغ وزنه‌ها بروم.

نتیجه‌گیری:

همه افراد می‌توانند به خواسته‌های خود برسند، اما در ابتدا باید متعهد شوند و تصمیم بگیرند که هیچ مانعی نمی‌تواند سد راه رسیدن آن‌ها برای رسیدن به اهدافشان شود.

زیرا بزرگ‌ترین مانع ثروتمند شدن برای همه‌ی افراد، نه ناشی از سایر آدم‌ها، اقتصاد و محیط، بلکه نشأت‌گرفته از افکار و باورهای خودمان است.

و آن لحظه‌ای که درک کنید تنها کسی که شمارا از رؤیاها و اهدافتان دور می‌کند خودتان هستید، سریع‌تر می‌توانید خود را از شر افکار و باورهای محدودکننده که خودتان ایجاد کرده‌اید رها کنید. و مابقی عمر تبدیل به فردی شوید که می‌خواهید.

                                                     برگرفته شده از مقاله ای از سامان حسین پور

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Cresta Help Chat
Send via WhatsApp
logo-samandehi
موبایلتو شارژ کن

بستن
بستن