آموزش اینستاگرام و روش کار با آن

 در این مقاله قصد داریم آموزش اینستاگرام و روش ثبت نام آن بیان کنیم همراه ما باشید.

آموزش اینستاگرام و روش کار با آن

بعد از مطالعه این درس انتظار می‌رود که:

1- با ثبت‌نام در اینستاگرام آشنا شوید.

2- در اینستاگرام ثبت‌نام کنید.اولین قدم شروع برای شروع کار، ثبت‌نام در اینستاگرام است. هدف از کار با اینستاگرام ارتباط با دیگران است. در این بخش قصد داریم با امکانات اینستاگرام آشنا شویم. کار کردن با اینستاگرام خیلی ساده و راحت است و به‌راحتی می‌توانیم بعد از ثبت‌نام در اینستاگرام، صاحب یک صفحه کاربری اختصاصی شویم که اصطلاحاً به آن پروفایل می‌گویند. در پروفایل خود باید اطلاعات مختصری درباره خود یا کسب‌وکار خود بنویسیم تا دیگران بتوانند ما را پیدا کنند و آشنایی اولیه‌ای با ما داشته باشند. برای ارتباط با دیگران باید ابتدا به جستجوی دوستان خود بپردازیم. در اینستاگرام این امکان وجود دارد که فعالیت افراد مختلف را دنبال کنیم. به این کار فالو کردن می‌گویند.

مقاله چگونه بدون سرمایه کسب درآمد کنیم

بعدازاینکه کسی را فالو کردیم فعالیت‌های روزانه آن فرد برای ما نمایش داده می‌شود. در این صورت اصطلاحاً به ما فالوئر می‌گویند. یکی از فعالیت‌های اصلی افراد در اینستاگرام جمع‌کردن فالوئر است و با این کار هر فعالیت­ ما برای افراد زیادی نمایش داده می‌شود. 

فعالیت اصلی ما در اینستاگرام انتشار عکس و فیلم است.

موضوع عکس‌ها یا فیلم‌هایی که منتشر می‌کنیم می‌تواند درباره زندگی شخصی ما، اتفاقات و حوادث روزمره، آثار هنری و یا محصولات ما باشد. بعدازاینکه عکس یا فیلمی منتشر کردیم دیگران می‌توانند درباره آن نظر خود را بنویسند و در صورت علاقه، آن را لایک کنند. در این بخش به‌طور مفصل با امکانات اینستاگرام آشنا می‌شویم. با خواندن این بخش می‌توانیم در اینستاگرام یک کاربر حرفه‌ای شویم. در ادامه، با ثبت‌نام در اینستاگرام آشنا می‌شویم.

 

آموزش ثبت‌نام در اینستاگرام به‌سادگی آب خوردن است!

البته اکیداً توصیه می‌کنیم که برای استفاده از اینستاگرام از گوشی هوشمند استفاده کنید زیرا تا این لحظه، امکانات وب‌سایت اینستاگرام به‌اندازه اپلیکیشن آن کامل نیست.

به‌هرحال اگر برای ثبت‌نام خود از کامپیوتر استفاده می‌کنیم؛ باید یک مرورگر بازکنیم و در آن آدرس www.instagram.com را وارد کنیم و اگر مایل به استفاده از اپلیکیشن اینستاگرام هستیم باید آن را دانلود کنیم. اگر گوشی اندرویدی داریم می‌توانیم اینستاگرام را از Google play دانلود کنیم و اگر گوشی­ اپل‌داریم؛ App store بهترین گزینه برای دانلود است. اپلیکیشن کافه بازار هم یکی دیگر از گزینه‌ها برای دانلود اینستاگرام است و برای فارسی‌زبان‌ها گزینه مناسبی است.

درهرصورت چه از نسخه وب یا اپلیکیشن اینستاگرام استفاده کنیم؛ برای ثبت­نام در اینستاگرام باید سه گزینه ایمیل یا شماره تلفن، نام­ کاربری و رمز عبور را وارد کنیم. گزینه دیگری که واردکردن آن در ثبت‌نام اجباری نیست؛ نام و نام خانوادگی است. اگرچه توصیه می‌کنیم این گزینه را نیز وارد کنید. بد نیست بدانید که همه این اطلاعات بعد از ثبت‌نام نیز قابل‌ویرایش است؛ پس اگر در انتخاب این گزینه‌ها شک داریم نباید خیلی نگران نباشیم زیرا امکان اصلاح و ویرایش همه اطلاعات مابعد از ثبت‌نام نیز وجود دارد. اگرچه ویرایش چندباره اطلاعات را توصیه نمی‌کنیم زیرا در این صورت مخاطبان ما به‌اشتباه می‌افتند.

با وارد شدن به وب‌سایت اینستاگرام، اولین چیزی که در صفحه اول به ما نمایش داده می‌شود؛ محل ثبت‌نام است که باید در آن گزینه‌های گفته‌شده را وارد کرده و سپس بر روی آیکون sign up کلیک کنیم تا مستقیماً به پروفایل یا صفحه کاربری خود وارد شوید.

آموزش ثبت نام در اینستاگرام از طریق گوشی

در صورت استفاده از اپلیکیشن اینستاگرام، بعد از نصب، وارد صفحه‌ای می‌شویم که در آن دو گزینه برای ثبت‌نام وجود دارد. گزینه Log in with Facebook برای حالتی است که قبلاً در فیس­بوک حساب کاربری داشته باشیم و گزینه Sign up with email or phone number  برای ثبت‌نام بدون استفاده از حساب فیس­بوک است. درصورتی‌که قبلاً در فیس‌بوک ثبت‌نام کرده‌ایم بهتر است گزینه اول را لمس کنیم و در غیر این صورت بعد از انتخاب گزینه دوم، امکان واردکردن ایمیل یا شماره تلفن خود را خواهیم داشت. درصورتی‌که شماره موبایل خود را وارد کنیم؛ یک کد فعال‌سازی از طرف اینستاگرام برای ما پیامک می‌شود که باید آن را وارد کنیم و اگر ایمیل خود را وارد کنیم یک پیام فعال‌سازی به ایمیل ما ارسال خواهد شد که باید روی لینک فعال‌سازی در آن را لمس کنیم. بعد از واردکردن ایمیل یا شماره تلفن، صفحات بعدی جای واردکردن نام، رمز عبور و درنهایت نام کاربری مناسب است. بعد از واردکردن این اطلاعات، صفحات دیگری باز می‌شود که از ما می‌خواهد دوستان خود را پیداکرده و یا عکس پروفایل خود را آپلود کنیم. بهتر است با انتخاب گزینه skip در هر مرحله، آن صفحه را موقتاً رد کنیم تا بعداً به موارد گفته‌شده بپردازیم.

در اینجا تنها مشکلی که ممکن است با آن مواجه شویم این است که اینستاگرام نام کاربری انتخاب‌شده توسط ما را تکراری بداند و از ما بخواهد یک نام کاربری دیگر انتخاب کنیم. توجه کنید که ما حق انتخاب و واردکردن هر نام دلخواه راداریم اما نام کاربری هر کس منحصربه‌فرد است و امکان واردکردن نام کاربری تکراری نیست.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *