آشتی باهوش مالی

بیایید صادق باشیم

بیشتر ما شغل خود با آموزش هوش مالی شروع نکرده‌ایم  و فقط برای کسب درآمد است ، بعد از گذشت مدت‌ها تازه متوجه می‌شویم که باید در مورد  هوش مالی و امور مالی آموزش ببینیم .

والری کونارد ، مدیر ارشدی که گروهش بازاریابی دکوراسیون خانه‌ها را انجام می‌دهد ، می‌گوید: “عملکرد شغل شما اغلب با درآمد  مالی که از  آن کسب  می‌کنید تعیین  می‌شود . کونارد توضیح می‌دهد که چرا تقویت حسابداری مالی شما یک حرکت جدی در حرفه  شما است: “دانستن اصول مالی و استفاده از آن دانش برای تصمیم‌گیری‌های تجاری خوب و آگاهانه شمارا از رقبای خود موفق‌تر می‌کند .”

امور مالی شرکت ترس‌آور به نظر می‌رسد ،  اما برای پیشرفت و موفقیت باید در مورد هوش مالی یا امور مالی آگاه باشید و آموزش ببینید .

اشتباهاتی که ازنظر کونارد همه مرتکب آن می‌شوند شامل موارد زیر است   : مردد بودن در پرسیدن سؤال ، عدم اتلاف وقت در فهم معیارهای کلیدی یا تصمیم‌گیری در خلأ بدون در نظر گرفتن نتایج مالی است.

هوش مالی

هوش یعنی توانایی حل مسئله و هوش مالی یعنی توانایی حل مسائل مالی  خود  و دیگران  که بخشی از هوش ذهنی است ، هوش مالی از طریق موفقیت مالی و مقدار پول سنجیده می‌شود .

اهمیت هوش مالی از دیدگاه رابرت کیوساکی

رابرت کیوساکی در کتاب هوش مالی خود معتقد است حل مشکلات مالی باعث افزایش هوش مالی شما می‌شود، او معتقد است حل نکردن مشکلات مالی کوچک باعث این می‌شود که بعد از مدتی آن مشکلات کوچک تبدیل به مشکلات بزرگی شود که حتی ممکن است به ورشکستگی مالی ما در زندگی بیانجامد. همچنین او معتقد است دلیل فقر این است که تعداد مشکلات مالی شما از تعداد راه‌حل‌ها بیشتر است و این یعنی فقر! رابرت کیوساکی معتقد است قوانین پول در جهان تغییر کرده است و معتقد است پول باید مثل آب جاری باشد و چنانچه از حرکت بازایستد به‌سرعت ارزش خود را از دست می‌دهد.

رابرت کیوساکی، در کتاب جدیدش با عنوانِ «شانس دوم: پول شما، زندگی شما، دنیای ما» یک‌بار دیگر به اهمیت هوش مالی اشاره می‌کند و می‌نویسد:

زمانی که می‌خواهید ثروتمند شوید، نیاز دارید بدانید چه رفتاری با پول نشان دهید.
پول مانند سگ دست‌آموزتان است، اگر بتوانید رفتار صحیحی با او نشان دهید، هرزمانی که برایش تکه چوبی پرت کنید خیلی سریع می‌رود و آن را برایتان می‌آورد… پول هم دقیقاً همین‌طور کار می‌کند.

 

در ادامه می‌نویسد :اگر بتوانید مفهوم جریان مالی، سرمایه و بدهی را بدانید، شانس شما برای ثروتمند شدن به طرز عجیبی افزایش پیدا می‌کند.

دلیلِ اینکه اکثر افراد مشکلات مالی دارند و هرگز نمی‌توانند از گرد آب بدهی خارج شوند عدم آگاهی از این 3 مفهوم ساده است؛ آن‌ها جریان پولی زیادی در خروجی و جریان پولی کمی در ورودی دارند.

 هوش مالی را می توان در ۸ جنبه بیان کرد:

  1. کسب پول بیشتر و ارتقاء آگاهی
  2. حفاظت از پول و بودجه‌بندی و برنامه‌ریزی برای پول و اهرم کردن پول
  3. تشخیص روندهای واولویت‌های بازارهای مالی
  4. گردش پول و آشنایی با دارایی ، بدهی ، درآمد و هزینه
  5. کسب درآمد از طلا
  6. کسب درآمد ازملک
  7. سرمایه‌گذاری در بورس
  8. صندوق‌ها واوراق بدهی

برای فرار از تورم و رسیدن به زندگی دلخواه خود فقط با  شرکت در دوره هوش مالی راه دیگری نیست …..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

logo-samandehi
موبایلتو شارژ کن